Güçlü Muhalefet Güçlü Devlet

Burak AŞIKOĞLU

Demokrasi, insanlığın öznesidir. Bu sözden hareketle; sözde demokrasi taraftarlarına,demokrasi adına ne yaptıklarını sormak istiyorum. İnsanları susturarak, farklı görüşleri ise ötekileştirerek bir takım şölenlerde boy gösterenler, kendi korku psikolojilerinden kaynaklı; aklanma, gizlenme ve aslında savunmadıkları bir görüşe yani Milliyetçi bir görünüme bürünmektedirler. Vatandaşlarımız bu kimliksizlerin farkında olmalıdır. Bu sahtekarlar, düne kadar Türk Milleti demekten imtina eden aşağılıklardır. Bu insanlara güvenilemeyeceğinin bilincinde olalım. Türk milletinin son kalesi Türkiye Cumhuriyeti için asıl milliyetçilere sahip çıkalım. Ülkemizi emin ellere teslim edelim. 

Demokrasi,görüşlere saygıyı gerektirir. Çok seslilikten beslenir.İnsanlığın en büyük sermayesidir. Dolayısıyla demokrasinin gereği sorgulamaktır,araştırtmaktır. Yanlışa yanlış, doğruya doğru demektir. Yani doğruyu söyleyenin dokuz köyde de saygı gördüğü bir sistemdir. 

Netice de ülkemizdeki demokrasinin iyileştirilebilmesi için muhalefet partileri görevlerini, en doğru şekilde yerine getirmek zorundadır. İktidar partisinin bütün hükümet politikalarını gözden geçirmeli ve tespit ettiği olumsuzlukları milleti adına dillendirmeli hatta hesap sormalıdır. İktidar partisinin pek de işine gelmeyen bu durum, onları çalışmaya daha dikkatli davranmaya iter. Aksi takdir de uygulanan yanlış politikalar ülkeyi iç karışıklıklara kaoslara ve krizlere sürükler bugün olduğu gibi. Milletimizin nazarında iktidar partisinin değeri kadar muhalefet partileri de önemlidir. 

Siyaset, topluma göre ve toplum için yapılmalıdır. Kimsenin egosuna veya bireysel çıkarlara göre değil. Siyaset kurumlarını topluma yönelik çalıştırmayanlar ihanet etmektedir. Milletimiz de bu suç şebekelerini tespit edecek iradeye sahiptir. 

Toplum güvenliğine risk teşkil edebilecek her türlü unsur bertaraf edilmelidir. Bu hem medya yoluyla hem kolluk kuvvetleriyle hem de psikolojik yöntemlerle sürdürülmesi gereken süreçlerdir. Bu kutlu mücadeleleri yerine getirebilecek güçler ise tam manasıyla milli şuura haiz kişiler yöneticiliğinde gerçekleşmelidir. Hal böyle olunca Ülkücü-Milliyetçi kadrolara ihtiyaç ivedilikle artmıştır.

Ülkücü gençlerimizin donanımları ne kadar üst düzey olursa bu vatan ödevlerini de en geçer notla vereceklerdir. Geleceğin mimarlığını, Ülkücü genç vatanseverler üstlenecektir. Bu gençler ise Ülkü Ocaklarından yetişmektedir. Ülkü Ocaklarının varlığı dün olduğu gibi bugünde Türkiye Cumhuriyetinin varlık teminatıdır. 

Ocaklarımızın varlığının ve değerinin farkında olanlara selam olsun. Ülkü Ocakları var olsun...Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...
Yorumlar