Yüz yüze eğitim ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığından yeni karar!

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim ile ilgili yeni karar aldı. Alınan karara göre, özel öğretim kurumları ve çeşitli kursların, kısıtlamalara uydukları takdirde yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi.

Kurultay

Yüz yüze eğitim ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığından yeni karar!

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ile yüz yüze eğitim ile ilgili yeni bir karar gönderdi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla dün illere gönderilen yazıda, aynı kanun kapsamında bulunan özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin şartları sağladığı takdirde yüz yüze eğitime başlayabileceği kaydedildi. Kurumların, 4 Ocak 2021'den itibaren İçişleri Bakanlığının 30 Kasım 2020 tarihli yazısında belirtilen sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği vurgulandı.

ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI DA AÇILACAK

Özel öğretim kurslarında ise yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021'de başlanmasının planlandığı aktarıldı. Yazıda, yüz yüze eğitime başlayacak özel öğretim kurumlarında eğitim dönemi sonunda sınav yapılacağı, sertifika veren kurslarda ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat edileceği kaydedildi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar