Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Çavuşoğlu'nun tepkisine karşılık inkarcı tutumunu yineledi

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlapulos'a yönelik "Siz ne derseniz deyin; Batı Trakya Türk Azınlığı yüzyıllardır Türk'tü" sözlerine kimlikleri inkar edilen Batı Trakya Türklerinin "pişkince" nitelediği bir cevap geldi.

Kurultay

Yunanistan "Türklüğü" inkar etmeye devam ediyor

Millet Gazetesi'nin haberine göre Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos'un inkarcı açıklamalarına arka çıkan Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarına karşılık, "Bunu anlamak için Lozan'ı okumak kafi" ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN KÜSTAH CEVAP

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na dalga geçer gibi verdiği cevapta, "Demokrasinin beşiği olan ve aynı zamanda AB demokratik ülkesi olan Yunanistan'da eşitlik haklarından faydalanan tek bir azınlık vardır. O Müslüman azınlıktır. Bunu anlamak için Lozan'ı okumak kafi" ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU "BATI TRAKYA TÜRK KALACAK" DEMİŞTİ

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'un, Batı Trakya'da yaşayan Türkler için "Müslüman Yunan Azınlık" ifadesi kullanmasına yönelik yaptığı açıklamada, "Siz ne derseniz deyin; Batı Trakya Türk Azınlığı yüzyıllardır Türk'tü, Türk kalacak" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar