YTB'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Türkiye Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımlandı.

Kurultay

YTB'den 15 Temmuz açıklaması

YTB'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yayımlanan mesajda , "Bu çağ dışı darbe girişimine farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasal partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası şiddetle karşı koymuşlardır. Son darbe girişiminde görüldüğü gibi sapkın bir dini inanışa dayanarak askeri bir diktatörlük kurmak isteyen FETÖ, amacına ulaşmak için hiçbir sınır, ilke ve kural tanımamaktadır. 15 Temmuz'daki girişimde silahsız masum insanları doğrudan öldürmeye yönelik saldırılarda bulunmuştur." İfadelerine yer verildi.

Yurtdışındaki vatandaşların ve kardeş toplulukların şanlı direnişine verdiği desteğin unutulmayacağı ifade edilen açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütünün Türkiye dışında özelliklede Türk ve Müslüman kardeş toplulukların yaşadığı coğrafyalarda faaliyetlerini benzer yöntemlerle sürdürdükleri vurgulandı.

FETÖ, IŞİD ve Boko Haram gibi İslamcı terör örgütlerine karşı birlikte mücadele edilmesinin  gerekli olduğunu bildiren mesajda, "Yurtdışı vatandaşlarımızın, kardeş toplulukların, demokrasiye, milli iradeye, insan haklarına ve özgürlüklere saygılı tüm uluslararası kuruluşların ve bireylerin, milletimizin şanlı direnişine verdiği destek unutulmayacaktır. Türkiye'de, yurtdışında vatandaşlarımızın bulunduğu ülkeler ile soydaş ve akraba topluluklarımız arasında 15 Temmuz tarihi her yıl Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak hatırlanmaktadır." denildi.

Haberin Kaynağı: Millet Gazetesi

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar