YouTube, işgalcilerin üç propaganda kanalını kapattı!

YouTube, Rusya tarafından işgal edilen Kırım'da faaliyet gösteren “Krım 24 (Kırım 24)” televizyon kanalı ve Anna News ile News-Front haber ajanslarının hesaplarına erişim engeli getirdi.

Kurultay

YouTube, işgalcilerin üç propaganda kanalını kapattı!

RUS PROPAGANDA KANALLARI, 450 BİN TAKİPÇİ KAYBETTİ

İşgalcilerin YouTube medya platformundaki "Krım 24" kanalı yaklaşık 30 bin takipçi, News-Front Ajansı ise 450 bin takipçisi olduğunu ileri sürdü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bu kanalların kapatılmasını sözde "Rus medya kaynaklarına karşı ayrımcılık" olarak nitelendirdi. Söz konusu kanalların sayfaları, şu anda YouTube kuralları ihlal edildiği gerekçesiyle erişim engeli bulunuyor.

RUSYA KIRIM'DA UKRAYNA MEDYALARINA ERİŞİMİ ENGELLEDİ

Rusya, 2014 yılında Kırım'ı işgal ettikten sonra, yarımadada Ukrayna kanallarına ve önemli haber sitelerinin de bulunduğu 60'dan fazla internet sitesine ulaşım engeli getirdi. Bununla birlikte Kırım yarımadasında bulunan Ukrayna ve Kırım Tatar basın kuruluşları ATR televizyon kanalı, Kırım Haber Ajansı (QHA), Azatlık Radyosu'nun projesi olan Krım.Realii (Kırım Gerçekler) sitesi, Lale çocuk televizyon kanalı, Meydan radyosu, Black Sea News haber sitesi, 15 Dakika haber sitesi, Gazeteciler Araştırma Merkezi sitesinin ofisleri, baskılar karşısında Kırım'dan taşınmak zorunda kaldı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar