Yeşilçam'ın usta oyuncusu Tarık Akan, bu sabah hayatını kaybetti

Oynadığı filmlerle milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncusu Tarık Akan hayatını kaybetti. Tarık Akan'ın ölümünün ardından sevdikleri yasa boğuldu.

Kurultay

Yeşilçam'ın ustası hayata veda etti

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Tarık Akan bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Tarık Akan, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncunun ölüm nedeninin ise Kanser olduğu açıklandı. Akciğer kanseri olan Tarık Akan bir süredir gözlerden uzak evinde ve son dönemde hastanede tedavisini sürdürüyordu. Henüz doktorlarından son durumuna ve ölümüne ilişkin ayrıntılı açıklama yapılmamasına karşın Akan'ın ölüm nedeninin Akciğer kanseri ve buna bağlı gelişen belirtiler olduğu açıklandı.

Tarık Akan Kimdir?

1949 senesinde dünyaya gelen Tarık Akan aslen Gümüşhane'lidir. Ortaokul ve Liseyi İstanbul Bakırköy'de tamamlayan usta sanatçı Tarık Akan üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü'nde tamamlamıştır.

1971 yılında ilk sinema filmi Solan Bir Yaprak Gibi ile oyunculuk kariyeri'ne adım atmıştır ve başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Gercek ismi Tarık Tahsin Üregül olan usta oyuncu, Ses Dergisi'nin yarışmasında birinci seçilerek sinemaya girdi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar