'Yavuz' geri sayıma başladı: İlk sondaj bir hafta içinde Karpaz'da

Yavuz sondaj gemisinin son durumu hakkında bilgi veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "Şu anda geminin Mersin-Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. İnşallah bir hafta içinde Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz gemisinin ilk sondajına başlamış olacağız" dedi.

Kurultay

''Yavuz gemisi'' sondajı için geri sayım

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin son durumu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

"Şu anda geminin Mersin-Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. İnşallah bir hafta içinde Doğu Akdeniz'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz gemisinin ilk sondajına başlamış olacağız" dedi.


İkinci Sondaj Gemisi Nerede


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ikinci sondaj gemisi Yavuz'u, Doğu Akdeniz'deki çalışmalar için geçen hafta Gebze'den yolcu ettiklerini hatırlatıp halen geminin Mersin-Taşucu'nda bazı ikmallerinin ve son kontrollerinin yapıldığını söyledi.


Bölgeye Yönelik Gerekli Tedbir ve Araştırmalar


Dönmez, işin doğasından kaynaklanan bilinmezliklerin gereği olarak daha önceden o bölgede sismik çalışmalar ve araştırmalar yapıldığını hatırlattı.


Dönmez, analizlerin sonucuna göre bu lokasyona uzmanların karar verdiğini vurgulayarak, "Yeri delmeden, sondajı bitirmeden bir şey söylemek erken. Ümit ediyoruz ki sondajımızda istediğimiz verilere ve kaynağa ulaşırız." ifadelerine yer verdi.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar