Yağış geliyor, sıcaklıklar düşecek

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Kurultay

Yağış geliyor, sıcaklıklar düşecek

Yağışların; sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Marmara ve Batı Karadeniz başta olmak üzere, batı bölgelerimizde 6 - 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ilk saatlerde Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

Uyarılar

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların; sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve yurttaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.
 

Haberin Kaynağı: Cumhuriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar