Wikileaks, AKP epostalarını yayınladı, siteye erişim yasaklandı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) gece saatlerinde AKP'nin e-posta dökümlerini yayımlayan Wikileaks internet sayfasına erişimini bu sabah itibariyle tamamen engelledi. Dökümleri FETÖ'ya bağlı, bazı devlet kurumlardaki kişiler tarafından sızdırıldığı düşünülüyor.

Kurultay

Wikileaks'e erişim yasaklandı

Wikileaks internet sayfasında yer alan bilgiye göre Adalet ve Kalkınma Partisi'ne ait akparti.org.tr alan adı ile biten 762 eposta adreslerinden giden ve gelen 2010 ile 2016 arasında gönderilen 294,548 e-posta dün saat gece saat 23:00 itibariyle aranabilir şekilde yayımlanmaya başladı.

AKP epostalarının, devlet içindeki önemli kurumlarda yuvalanan FETÖ mensupları tarafından Wikileaks'e teslim edildiği tahmin ediliyor.

Bu sabah saatlerinden itibaren kullanıcılar, "Bu siteye ulaşılamıyor" uyarısıyla karşılaşmaya başladı ve erişimin tamamen engellendiği görüldü.

Bu uyarı öncesinde, Wikileaks'de yapılan sorgu sonucu, TİB'in internet sitesi hakkındaki "5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sayfası (www.wikileaks.org) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 19/07/2016 (tarihli) ... kararına istinaden... idari tedbir uygulanmaktadır" açıklamasıyla karşılaşılıyordu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar