Uruskiy, Türk savunma sanayisini örnek gösterdi: Türk çalışkanlığı ve arzusu etkileyici

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskıy, Ukrayna haber ajansı Ukrinform’a Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uruskıy, Türkiye’nin savunma sanayisinde örnek alınacak bir ülke olduğunu ifade etti. Ayrıca Başbakan Yardımcısı Uruskıy, kendi silahını yapma konusunda Türk çalışkanlığı ve arzusunun etkileyici olduğunu söyledi.-

Kurultay

Uruskiy, Türk savunma sanayisini örnek gösterdi: Türk çalışkanlığı ve arzusu etkileyici

Ukrayna haber ajansı Ukrinform'a 2 Eylül 2020 tarihinde bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Uruskıy, Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarına ilişkin dikkat çekici yorumlarda bulundu. Türkiye'nin endüstriyel üretiminin 15 sene önceye nazaran çok iyi noktaya ulaştığını vurgulayan Uruskıy, "Örnek alınması gereken pek çok nokta var. Türkiye'de savunma sanayisi devlet ve özel girişimin eşit haklara ve imkanlara sahip olduğu bir sektör." ifadelerini kullandı.

Uruskıy, kendi silahını yapma konusunda Türk çalışkanlığı ve arzusunun etkileyici olduğunu vurguladı.

"KOLEKTİF STRATEJİK DÜŞÜNCENİN ÜRÜNÜ"

Uruskıy, Türkiye'nin kendi insansız hava araçlarını ve helikopterlerini yapabildiğini anımsatarak, bunun Türk yetkililerin kolektif stratejik düşüncesinin bir ürünü olduğunu vurguladı.

Uruskıy, ülkeler arasındaki stratejik ortaklığın ilk adımının; motor, uçak, zırhlı araç, roket, elektronik harp malzemesi üretimi alanlarında gerçekleşebileceğini kaydetti.

İLK RESMİ ZİYARETİ TÜRKİYE'YE OLDU


Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ukrayna'nın Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Uruskiy'in ilk resmi ziyaretini 26 Ağustos 2020'de Türkiye'ye gerçekleştirdi.

Ukrayna heyetinin ziyareti, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir'de düzenlenen resmi törenle başladı.


Törenden sonra sonra Oleg Uruskiy, Türkiye Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile bir araya geldi. Görüşmede; havacılık, uzay, tarım ve sanayi alanlarındaki işbirliği yolları görüşüldü. Görüşmenin sonunda kurumlar arasında mutabakat zaptı imzalandı. Bununla birlikte Ukrayna heyeti, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) şirketini ziyaret etti.

Oleg Uruskiy
savunma sanayi

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar


En Çok Okunanlar