Üniversiteli Gençler Atatürk'ü andı, Ankara Hukuk Fakültesi İstiklal Marşıyla inledi

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde öğrenciler 10 Kasım'da Atatürk'ü andı. Hukuk Fakültesindeki Atatürk büstünün önünde toplanan gençler, İstiklal marşını ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini okudular.

Kurultay

Ankara Hukuk Fakültesi İstiklal Marşıyla inledi

Yıllardır bölücü terör örgütü PKK ve benzeri örgütlerin yuvalandığı Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü yıllardır bu vatan hainlerinin adeta kontrolünde. Türk milliyetçisi öğrencilere karşı her türlü eylemi gerçekleştirilen bu kampiste bugün İstiklal Marşı her türlü tehdite rağmen gür bir sesle sedalandı.

10 Kasım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılıp edebiyete intikal edişinin 78. yıl dönümünde başta Ankara Hukuk Fakültesi ve diğer fakülteden öğrenciler etkinlik düzenledi.

Atatürkçü, Türkçü, milliyetçi Türk gençleir Ata'sını andı

Atatürk büstünün önünde toplanan öğrenciler, okulun avlusuna büyük bir Türk bayrağı ile Atatürk resmi ile "Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez" yazan afiş astılar. Saatler 09.05'i gösterdiğinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunan gençler, ardında İstiklâl Marşı ve Atatürk'ün Türk Gençliğine Söylev'ini okuyarak Ankara Hukuk'ta bir ilke imza attılar.

Öğrencilerin etkinliğine bazı öğretim görevlilerinin de katıldığı görüldü.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar