Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası'nda Türklerin günü

İstanbul'da 47'incisi düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası'nda Milli sporcular, turnuvanın ikinci gününde 6 madalya kazandı.

Kurultay

Milli sporculardan madalya geçidi

İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda 11-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen  turnuvanın ikinci gününde Türk sporcular,1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.
Turnuvada Kadınlarda 55 kiloda Bediha Gün altın madalya, 50 kiloda Evin Demirhan bronz madalya Erkeklerde ise 57 kiloda Barış Kaya ile 61 kiloda Munir Recep Aktaş gümüş, 61 kiloda Emrah Ormanoğlu ve 70 kiloda Haydar Yavuz da bronz madalyanın sahibi oldu.

Taha Akgül finalde

Erkekler 125 kiloda mücadele eden Milli sporcu Taha Akgül, 35 ülkeden 300 sporcunun katıldığı turnuvanın yarı finalinde  İranlı rakibi Yadollah Mohammedkazem mağlup ederek finale yükseldi.
Taha Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu organizasyon hem puan turnuvası hem de Dünya Şampiyonası'nda seri başı olmamız için burada güreşmemiz gerekiyor. Önemli bir turnuva. Önemli rakiplerim var. İnşallah finalde ABD'li rakibimi de yenip, turnuvayı galip kapatmak istiyorum." dedi.
Akgül, finalde bugün ABD'li dünya 3'üncüsü Nicolas Edward Gwiazdowski ile karşılaşacak.
Final müsabakası 13 Temmuz Cumartesi günü oynanacak.

 

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar