Ukrayna'daki Türk toplumunun acı kaybı: Ali Bulut hayatını kaybetti

Türkiye-Ukrayna ekonomik ilişkilerine, tarım sektörü başta olmak üzere önemli katkılar sağlayan iş adamı, TUİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Bulut vefat etti. Koronavirüs nedeniyle 52 yaşında hayatını kaybeden Ali Bulut’un vefatı iş dünyasında üzüntü yarattı.

Kurultay

Ukrayna'daki Türk toplumunun acı kaybı: Ali Bulut hayatını kaybetti

Ukrayna'daki Türk toplumunun önemli isimlerinden olan ve uzun yıllardır Ukrayna'da da tarım sektöründe faaliyetlerde bulunan TUİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Bulut, koronavirüs nedeniyle bugün hayatını kaybetti. Koronavirüse yakalanan Ali Bulut'un yaklaşık iki hafta önce Ukrayna'dan ambulans uçakla İstanbul'a götürüldüğü bildirildi. 52 yaşında vefat eden Ali Bulut, Ukrayna'da Türk şirketlerinin tarım alanında yatırım yapmaları konusunda çabaları ile tanınıyordu.

İSMET YÜKSEL: GERÇEK BİR VATANSEVER

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Ukrayna Derneği Başkanı İsmet Yüksel Ali Bulut'un vefatı üzerine bugün Facebookhesabı üzerinden bir mesaj yayımladı. Yüksel'in vefata ilişkin mesajı şöyle:

"Ukrayna'da Türk tarım sektörürün gururu, değerli iş adamımız, TUİD Başkan Vekili Ali Bulut'un Kovid-19 belasına yenik düşerek vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Ali Bey tecrübelerini asla saklamayan, Türkiye'den Ukrayna'ya yatırım için gelen herkesi kendi kardeşi gibi kabul edip tüm bilgilerini aktaran, Türk iş adamlarının Ukrayna'da özellikle tarım sektöründe yatırım yapmakta çok geç kaldığını her platformda dile getiren gerçek bir vatanseverdi. Allah gani gani rahmet eylesin. TURKSİD Ukrayna Derneği ailesi olarak öncelikle ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm Ukraynalı iş adamlarına baş sağlığı dileriz. Ali kardeşimizin mekanı cennet olsun inşallah!"

"TÜRK TARIM SEKTÖRÜNÜN YURTDIŞINDAKİ SESİ"

Türkiye Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan'ın ise bugün Twitterhesabı üzerinden, Ali Bulut'un vefatı ile ilgili, "Gerçek bir vatansever, hepimizinde emeği olan, Türk tarım sektörünün yurtdışındaki sesi, Türkiye Ukrayna ekonomik ilişkilerine başta tarım sektörü eşsiz katkılar yapan, Ukrayna Türk iş dünyasının, hepimizin Ali Abisi, başkan vekilim, güzel insan Ali Bulut Hakk'a yürüdü. Başımız sağolsun. Cenab-ı Allah gani gani rahmet eylesin. Hakkım varsa eğer sonuna kadar helal olsun. Mekanı Cennet olsun." diye kaydetti.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar