"Ukrayna markasını değerli bir şekilde temsil eden iki önemli ihracat alanı..."

Türkiye ziyareti çerçevesinde Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba’nın ülkede faaliyet gösteren Ukraynalı işletmelerin sahipleri ve yöneticileri ile bir araya geldiği bildirildi. 

Kurultay

"Ukrayna markasını değerli bir şekilde temsil eden iki önemli ihracat alanı..."

Ukrayna Dışişleri Bakanlığının basın servisine göre, görüşme sırasında Türkiye'deki Ukraynalı işletmelerin en çok karşılaştığı sorunlar, yurt dışında Ukrayna şirketleri için devlet tarafından uygulanabilecek imkanlar, iki ülke arasında ticaret ve yatırımların derinleşmesi, yurt dışındaki Ukraynalı işletmelerin haklarını koruma gibi konular konuşuldu.

"EN ÖNEMLİ İKİ İHRACAT ALANI&8230;"

Ukrayna Dışişleri Bakanı, BT (bilişim teknolojileri) hizmetlerini ve tarımı, dünyada Ukrayna markasını değerli bir şekilde temsil eden iki önemli ihracat alanı olarak kaydetti. 

Kuleba konuyla ilgili olarak, "Görevim, Dışişleri Bakanlığı'nın açık bir şekilde işleyen ve iş adamları ile yatırımcılara yardımcı olan bir sistem kurmak. " dedi.

Katılımcılar, Türkiye'de Ukrayna İşadamları Birliği kurulması girişimini memnuniyetle karşıladıklarını kaydederken, gelecekte Türkiye'de Ukrayna'nın ekonomik varlığını daha da genişletme gereğini de vurguladılar.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar