Ukrayna Konsolosu Dr. Sergiy Revenko, Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesini ziyaret etti

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Dr. Sergiy (Serhii) Revenko, Kırım Türkleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı Şebnem Sözen ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Konsolos Revenko, bunun bir tanışma ziyareti olduğunu ve pandemi sonrası çalışmalar için fikir alışverişleri yapmak istediklerini belirtti.

Kurultay

Ukrayna Konsolosu Dr. Sergiy Revenko, Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesini ziyaret etti

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu yetkilisi Konsolos Sergiy Revenko'yu ağırladı. Karşılıklı iyi niyet bildirimlerinin yer aldığı görüşmede, Ukrayna halkı ile Kırım Tatar halkı arasındaki tarihi bağlardan ve kültürel farklar ele alındı.

UKRAYNA'NIN BAĞIMSIZLIĞININ 30. YILI

Ukrayna'nın bağımsızlığının 30. yılı olması sebebi ile çeşitli etkinlikler ve sosyal medya çalışmaları planladıklarını anlatan Konsolos, bu çalışmalarda İstanbul Anadolu Yakası Derneği ile iş birliği yapmak istediklerini sözlerine ekledi. İki halkın kader birliği yaptığına işaret eden Revenko, dernek üyelerine kapılarının her zaman açık olduğunu ve ilerleyen günlerde üyeler ile online bir sohbet gerçekleştirebileceklerini ifade etti. Konsolos Serhii Revenko, kendisini samimi bir şekilde karşılayan Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi yönetim kuruluna teşekkür etti.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar