Ukrayna Karapapak Türklerinden Yalçın Topçu'ya ‘Üstün Hizmet Nişanı'

Ukrayna Karapapak Türkleri Milli Konseyi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu'ya 'Üstün Hizmet Nişanı' verdi.

Kurultay

Ukrayna Karapapak Türklerinden Topçu'ya ödül

Topçu, Üstün Hizmet Nişanı'nın kendisi için çok kıymetli olduğunu belirtti ve Üstün Hizmet nişanını kendisine layık gördükleri için çok teşekkür etti. 

Ayrıca Topçu, "Türkler yalnız bugün değil, geçmişte de mensubu bulundukları her ülkede ve her devlette çok kültürlü coğrafyalarda yaşamışlar; hiçbir ayrımcılık yapmadan, 'sen-ben' demeden başka dinden ve mezhepten insanlarla her zaman barış, huzur, güven ve uyum içinde yaşamayı bilmişlerdir. Büyük Türk ailesinin asil evlatları Karapapak Türkleri de bulundukları her ülkenin birliğine, dirliğine, barışına ve refahına katkıda bulunan kardeşlerimizdir" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Karapapak Türkleri Milli Konseyi Genel Başkanı Gülmemmedov Topçu'ya ödül takdim etmekten ötürü onur duyduğunu ifade etti.

Ayrıca Gülmemmedov, "Yüksek sivil ve askeri ödül olan 'Üstün Hizmet Nişanı' 8 Nisan 2018'de Ukrayna Karapapak Türkleri Milli Konseyi Yüksek Yönetim Kurulu kararı ile tesis edilmiş, şimdiye kadar 2 Ukrayna, 1 Gürcistan ve 1 Azerbaycan vatandaşına verilmiştir. Sayın Topçu bu ödülü alan 6'ıncı şahıstır ve ilk Türkiye vatandaşıdır" dedi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar