TUSAŞ Milli Uyduların kontrolünü sağlayacak yazılımları geliştirmeye devam ediyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Milli Uyduların kontrolünü sağlayacak yazılımların geliştirilmesine devam ediyor.

Kurultay

TUSAŞ'tan milli uydulara milli yazılım

Uydunun en önemli bileşenlerinden olan Uydu Yönetim Yazılımları (Uçuş Yazılımı ve Yer Yazılımları) kapsamında uydu bağımsız yazılım birimleri için yaklaşık 5 yıldır devam eden tasarım, geliştirme ve kalifikasyon faaliyetleri başarı ile tamamlandı.

MİLLİ VE YERLİ İMKANLAR İLE GELİŞTİRME FAALİYETLERİ

TUSAŞ Uzay Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı, ülkemizin sivil ve askeri alanlarda giderek artan uydu görüntü ihtiyaçlarının milli ve yerli imkânlar ile karşılanmasına yönelik uydu yazılım geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor. 

UYDU YÖNETİM YAZILIMLARI GELİŞTİRİLİYOR

Bu kapsamda TUSAŞ Uzay Sistemleri Yazılım Mühendisliği,  modern teknolojileri uzay alanında kabul görmüş uluslararası standartlar (ESA ECSS, CCSDS) ile harmanlayarak yeniden kullanılabilirliği en üst seviyede gözeten Uydu Yönetim Yazılımları geliştiriyor. 

ÇALIŞMALAR, GÖKTÜRK YENİLEME UYDU SİSTEMİ GELİŞTİRME PROJESİ DAHİLİNDE SÜRÜYOR

TUSAŞ Uzay Sistemleri Yazılım Mühendisliği, yetişmiş insan gücü, kendini ispatlamış süreç, altyapı ve araçları ile güvenilir (kritik) yazılım geliştirme alanındaki deneyimlerinden hareketle, çok yüksek çözünürlüklü Elektro-Optik Göktürk Yenileme Uydu Sistemi Geliştirme Projesi kapsamında çalışmalarına hızla devam ediyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar