Türmen Beşir Köyü terör örgütü IŞİD'den geri alındı: 3 Türmen şehit oldu, 13 yaralı

Irak'ta Türkmen Beşir köyünün Türkmen ve Şii milis güçler tarafından terör örgütü IŞİD'in elniden geri alınmak üzere. Köy girişinde kurulan pusuda IŞİD saldırısına maruz kalan Türkmen askerlerden 3'ü şehit oldu, 13'ü de yaralandı.

Kurultay

Türkmenler Beşir köyünü geri aldı!..

Terör örgütü IŞİD saldırılara başladığı 2014 Haziran ayından bu yana işgal altında olan Kerkük yakınlarındaki Türkmen Beşir köyü kurtarılması için binlerce Türmen gönüllünün katılımıyla sabahın ilk ışığıyla geniş çaplı askeri operasyonun başladı.

Tüm Türkmen Bölgelerinde gönüllü askerlerinin katılımıyla gerçekleşen operasyonda başta Irak Türkmen Cephesi genel başkanı Milletvekili Erşat Salihi olmak üzere bir çok sayıda Türkmen yetkilisi de savaş alanında yer aldı.

Türkmen Savaşçılar beklenen üzerinde ilerleme kaydettiği ifade eden kaynaklar Beşir Köyü'nün etrafında bazı önemli noktalar ele geçirildiğini ayrıca bildiriyor.

Beşir Köyü'nün kurtarılması an meselesi olduğu ifade eden kaynaklar yolların mayınlarla tuzaklandığı nedeniyle az da olsa güvenlik güçlerinin ilerlemesini engelliyor.

Beşir'in girişine kadar kolay bir şekilde ulaşan Türkmen askerler IŞİD'in bölgeden kaçtığını sanıyordu, ancak ummadıkları bir anda birden IŞİD saldırısıyla karşılaştılar. Saldırıda 3 Türkmen askeri hayatını kaybetti, 13 asker de yaralandı.

Öte yandan Türkmen güçleri ile Şii milislerden oluşan güç, IŞİD kontrolündeki El-Şemsiye köyünü de geri aldı.

Özdemir HÜRMÜZLÜ / KERKÜK

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar