Türkmeneli Kerkük'te bugün hüzün vardı: Şehit cenazeleri toprağa verildi

Kerkük'te bugün matem vardı, IŞİD saldırılarında şehit olanlar toprağa verildi. Irak Türkmen Cephesi Genel Merkezi yakınlarında intihar saldırısı düzenlendi. ITC Başkanı Erşat Salihi, cenaze merasimlerine katılıp, ailelere baş sağlığı diledi. Kerkük'te Türkmenlerin tedirginliği devam ediyor.

Kurultay

Kerkük şehitleri toprağa verildi

Güvenlik Güçleri Sabah Kerkük valilik binası yanında bir yaralı terörist karşılaştı sonra Çatışma çıktı ve öldrüldü
Dördüncü köprü üzerinde iki terör öldürüldü. 


 

ŞEHİT ERCAN SALİHİ TOPRAĞA VERİLDİ

Türkmen lider Erşat Salihi'nin yeğeni şehit Ercan Salihi bugün son yolculuğuna uğurlandı. IŞİD/DAEŞ'in Kerkük'e saldırıları ilk müdahale edenlerden biri olan Salihi, saldırı sonucu şehit düştü. Bugün Türkmen halkının yoğun katılımı ile Musala semtinde toprağa verildi. Taziye merasimi Kerkük Musala Spor külübü salonunda yapıldı. Salihi'nin cenazesi yanmış bir şekilde bulunmuştu. 

Erşat Salihi, güvenlik gerekçesiyle kendi öz yeğeninin cenazesine katılamazken, akşam saatlerinde taziyeye gitti. Salihi daha sonra da şehit edilen Türkmeneli TV Haber müdürü Ahmet Necmettin Haceroğlu'nun taziyesine katılarak, acılı aileye başsağlı dileklerinde bulundu.

SALİHİ, KERKÜK VALİSİ VE EMNİYET MÜDÜRÜYLE GÖRÜŞTÜ

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük milletvekili Erşat Salihi Kerkük'ün Talabani yanlısı Kürt valisi Necmettin Kerim ve Kerkük Emniyet Müdürünü ziyaret etti. Güvenlik durumu ele alında ve kente bazı terslerin bulunduğunu konusunda uyarılarda bulundu.

ITC BİNASINA SALDIRI GİRİŞİMİ

Öğle saatlerinde IŞİD teröristi tarafından ITC Genel Merkezine bombalı saldırı düzenlendi. ITC Binasının yakınında fark edilen terörist, kendini patlatarak azami zarar vermeye çalıştı. Ancak, kendisi dışında ölen olmazken, çevredeki bir ev zarar gördü.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar