Türkmendağı düşmedi; Türkmen Alpler: Çıkan haberlere itibar etmeyin

Sosyal medyada hızla yayılan "Türkmen Dağı düştü" haberleri üzerine, bölgeyle temasa geçerek son durumu öğrendik. Aldığımız bilgilere göre böyle bir durum söz konusu değil, ancak çatışmaların şiddetlendiği ve ağır bombardıman olduğu doğru. İşte son durum...

Kurultay

"Türkmen Dağı düşmedi, direniş devam ediyor"

"Türkmen Dağı düştü" haberlerinin yayılması üzerine bölgede savaşan Alpler ile kurduğumuz irtibatta böyle bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

Bölgede çatışmanın yoğunlaştığını doğrulayan Alper şu şekilde bilgi verdi:

"Bayır'da iki gündür çatışmalar doruk noktasına ulaşmıştır. Rus savaş uçaklarının bombardımanı bugüne kadar görülmemiş bir seviyeye çıkmıştır. Şehitler verdik ve yaralı Alplerimiz de var. Bazı mevzilerin rejim güçlerinin eline geçtiği doğru, ancak buna karşılık bizde bazı mevzileri geri kazandık. Acımasız savaş, dengesiz ve kahpece devam etmektedir.

Ancak Türkmen Dağı düşmemiştir. Bu yalan hangi kaynaktan çıkıyorsa çıksın ihanete hizmet etmekten öteye geçmemektedir. Bölgede savaşan Alplerimiz kanlarinin son damlasına kadar savaşmaya devam edecektir ve zafere yeminli bu yiğitler inanmış insanlardır.

Bayır-Bucak için yapılacak şey internet dedikodularına vakit ayırmak, doğruluğunu teyit etmeden yaymak yerine dua etmektir. Allahın izni ile kadim Türk yurdu ne kahpe Rus'a, ne zalim Rejime ne de soyu belirsiz PKK'ya asla teslim edilmeyeceklerdir. Kurultay gazetesinin dikkatine de bu anlamda teşekkür ederiz. Sizin aracılığınızla soydaşlarmıza bir kez daha seslenmek isteriz ki, sosyal medya paylaşımlarına itibar etmeden önce bahse konu paylaşımları hem mantık süzgecinden geçirmenizi, hem de olabildiğince araştırmanızı rica ediyoruz."

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar