Türkiye'nin Kovid-19'la mücadele için Azerbaycan'a gönderdiği tıbbi malzeme teslim edildi

Türkiye’nin, koronavirüs salgını ile mücadelede destek vermek amacıyla Azerbaycan’a gönderdiği tıbbi malzemeler teslim edildi.

Kurultay

Türkiye'nin Kovid-19'la mücadele için Azerbaycan'a gönderdiği tıbbi malzeme teslim edildi

Türkiye'nin, Azerbaycan'a gönderdiği tıbbi malzemelerin teslimi tören ile gerçekleştirildi. Törene, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Askeri Ataşe Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve bazı yetkililer katıldı.

Büyükelçi Erkan Özoral, malzemeleri Hacıyev'e teslim ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev'e yazdığı mektubu da iletti.

BİRLİKTE MÜCADELE VURGUSU

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hacıyev, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "bir millet, iki devlet" olan Azerbaycan ve Türkiye'nin Kovid-19'la hem bölgesel hem de küresel düzeyde birlikte mücadele ettiğini vurguladı.

TÜRKİYE 100'DEN FAZLA ÜLKEYE YARDIM ETTİ

Büyükelçi Özoral,Türkiye'nin, salgının ortaya çıkmasından bu yana 100'e yakın ülkeye tıbbi malzeme yardımında bulunduğunu anımsattı.

ÇOK SAYIDA TIBBİ MALZEME

Azerbaycan'a gönderilen yardım malzemesi arasında 30 ventilatör, 55 bin tulum, 50 bin N95 maske, 100 bin cerrahi maske, 5 bin gözlük, 200 bin eldiven ve 40 bin kutu çeşitli ilaç yer aldı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar