Türkiye'den Ukrayna'daki uydu ve roket tasarım ofisine ziyaret

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Ukrayna'da uydu ve roket tasarlayan şirketlerden Yujnoye (Yuzhnoye) Tasarım Ofisini ziyaret etti.

Kurultay

Türkiye'den Ukrayna'daki uydu ve roket tasarım ofisine ziyaret

Ukrayna'da resmi ziyarette bulunan Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki heyet, Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ile birlikte 15 Eylül 2020 tarihinde Dnipro kentinde bulunan Yujnoye Tasarım Ofisi ve üretim tesislerini ziyaret etti. 

Yujnoye Tasarım Ofisinden yapılan açıklamada, görüşmeye Yujnoye Tasarım Ofisi yönetimi, Ukrayna Devlet Uzay Ajansı Başkanı Volodımır Usov ve Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomik İlişkilerden Sorumlu 2. Katibi Georgiy Filatov katıldı.

İLK KEZ ZİYARET ETTİ

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'ın ilk kez Yujnoye Tasarım Ofisini ziyaret ettiği belirtilen açıklamada, misafirlere tasarım ofisinin mevcut faaliyetleri, işletmenin araştırma ve üretim tesisleri konusunda bilgi verildiği ifade edildi.

Bununla birlikte açıklamada, Türk heyetinin ziyaretten memnun kaldığı ve diyaloğu sürdürmek istediğini ifade ettiği kaydedildi.

Türkiye
Ukrayna

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar