Türkiye-Sırbistan işbirliğiyle 15 Temmuz anısına dostluk bisiklet yarışı düzenlendi

Türkiye ve Sırbistan ortaklığıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da "Dostluk Bisiklet Yarışı" düzenlendi.

Kurultay

Türk Milli Takımı Belgrad'da dostluk bisiklet yarışmasına katıldı

Düzenlenen etkinliğe, Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic, Sırbistan Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic, Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, Sırbistan Gençlik ve Spor Bakanı Predrag Perunicic  iştirak etti.

Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic, terörle mücadele konusunda Sırbistan'ın üç yıl önce olduğu gibi bugün de Türkiye'nin yanında olduklarını belirtti.

Ayrıca Stefanovic, Fetullahçı Terör Örgütü ile olan mücadelenin  (FETÖ) Sırbistan içinde büyük bir önem taşıdığının altını çizerek "Üç yıl önceki darbe girişiminde Türk halkı ve devletini yenebileceğini düşünenler, Türk halkından güçlü ve etkili bir cevap aldı. Türk halkının isteğine saygı duyulmalı zira halkın söylediği kanundur." dedi.

Türkiye-Sırbistan ilişkilerine de değinen Bakan Rasim Ljajic, Sırbistan'da 400'den fazla Türk firmasının bulunduğunu işaret ederek yeni yatırım alanlarının açılmaya devam edeceğini ifade etti.

Çeşitli kategorilerde yarışan Milli Takımdan, elit erkekler kategorisinde Abdülkadir Kelleci üçüncü oldu. Genç Kadınlar kategorisinde Azize Bekar birinci olurken, erkeklerde Samet Bulut birinci, Esat Ceylan ise üçüncü olarak tamamladı.

Haberin Kaynağı: Anadolu Ajansı

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar