Türkiye'nin Nur Sultan Büyükelçiliğinden 15 Temmuz Anma Programı

Türkiye Cumhuriyeti Nur-Sultan Büyükelçiliği'nde bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle anma programı düzenlendi.

Kurultay

Kazakistan'da 15 Temmuz Anması


Türkiye Cumhuriyeti  Nur-Sultan Büyükelçiliği'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle düzenlenen anma programı, Kazakistan ve Türkiye'nin Milli Marşlarının okunmasıyla ve dua ile başladı. 

Türkiye Cumhuriyeti Nur-Sultan Büyükelçisi  Nevzat Uyanık, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde düzenlenen etkinlikte konuştu.Türk milletinin bağımsızlığı, demokrasi ve adaletin zaferi uğruna canlarını feda eden şehitleri minnetle andı. 

Fetö ile Mücadele Bitmedi


Büyükelçi, yurt içinde ve yurt dışında FETÖ terör örgütüne karşı mücadelenin devam edeceğini dile getirdi.

 

Kazakistan'ın Desteği Unutulmayacak

Kazakistan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı, Elbaşı Nursultan Nazarbayev'in 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminden sonra Türkiye'ye yurt dışından resmi ziyaret gerçekleştiren ilk cumhurbaşkanının olduğunu belirten Uyanık, Nursultan Nazarbayev'in önderliğinde dost ve kardeş Kazak halkının bu desteğini asla unutmayacaklarını vurguladı.


Türk-Kazak İş Adamları Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldıkları program kapsamında birçok ülkede gösterimi gerçekleştirilen İngiliz gazeteci Andrew Wilson'un TRT World için FETÖ'nün gerçek yüzünü anlatmak için hazırladığı  "Network" adlı belgeselin gösterimi de yapıldı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar