Türkiye, koronavirüs nedeniyle İran ile olan sınır kapılarını kapattı

Türkiye, İran ile sınır kapılarından İranlılar ve diğer yabancılara girişi yasakladı. İran üzerinden hava yolu ile gelen yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00'den itibaren Türkiye'ye alınmayacak.

Kurultay

Türkiye, İran ile olan sınır kapılarını kapattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla 81 ildeki valilikler, il emniyet müdürlükleri, il jandarma komutanlıkları, il göç müdürlükleri ile hudut sınır kapılarına "hudut kapılarında alınması gereken tedbirler" ile ilgili genelge gönderildi.

Buna göre, İran ile Türkiye arasında kara ve demir yolu geçişlerine imkan veren Ağrı/ Gürbulak, Van/ Kapıköy, Hakkari/ Esendere, Iğdır/ Dilucu sınır kapıları ile Van/ Kapıköy demir yolu sınır kapısına geçici süreyle giriş- çıkışlar kapatıldı. Bu kapsamda İran ile kara hudut kapılarından 17.00 itibarıyla İranlıların ve diğer yabancıların yurda girişine izin verilmiyor.

İRAN'DAN UÇAKLA GELEN YABANCILAR DA ÜLKEYE ALINMAYACAK

İran üzerinden hava yoluyla doğrudan Türkiye'ye gelen İranlılar ve yabancı ülke vatandaşları, havalimanı sınır kapılarından saat 20.00 itibarıyla yurda alınmayacak. Başka ülkeler üzerinden hava yoluyla Türkiye'ye gelen İran vatandaşları sağlık birimlerine yönlendirilecek, verilecek karar doğrultusunda işlem yapılacak.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar