Türkiye İtalya'nın Napoli kentindeki 30. Üniversite Oyunları'nda

Universiade atletizm mücadelesinin sürdüğü Napoli'de Türk atletlerden iki madalya daha geldi. Alperen Acet yüksek atlamada ikinci, Eda Tuğsuz da cirit atmada üçüncü oldu. Can Özüpek ise üç adımda kıl payı bir farkla madalyadan oldu.

Kurultay

Yüksek Atlamada Türkiye'ye İlk Madalya


Türkiye İtalya'nın Napoli kentindeki 30. Üniversite Oyunları'nda, atletizmde Özkan Baltacı'nın altın madalyasından sonra bir gümüş, bir de bronz madalya elde etti. 

 

Yüksek Atlama Branşında İlk Madalyamız 
 

Erkekler yüksek atlamada yarışan Türkiye rekortmeni ve Avrupa beşincisi milli atlet Alperen Acet, 2.24'lük derecesiyle ikinci sırayı aldı. 
Yarışmada 2.30 ile birinci olan Bulgar Tihomir Ivanov'un arkasından ikinciliği elde eden Acet, oyunlar tarihinde yüksek atlama branşında Türkiye'ye madalya getiren ilk atlet olarak tarihe geçti.

 

Kadınlarda Ciritte Bronz Madalya

Cirit atma kadınlarda finalde yarışan Eda Tuğsuz ise mücadeleden bronz madalya ile ayrıldı. Eda, 59.75 ile başladığı yarışmada sonraki haklarında bu dereceyi geliştiremeyince ilk sıradaki yerini kaybetti. 
Litvanyalı Liveta Jasuinate'nin 60.36 ile kazandığı yarışmada Japon Haruka Kitaguchi 60.15 ile ikinci, Tuğsuz da 59.75 ile üçüncü oldu.

 

Kıl Payı Farkla Madalyadan Oldu

Erkekler üç adım finalinde ise Can Özüpek, çok şanssız bir yarışma sonunda madalyadan oldu. Yarışmada son haklara gelindiğinde 16.38 ile ikinci sırada bulunan Can, sıralamada arkasında yer alan iki Brezilyalı atletin peş peşe 16.57 atlamasıyla bir anda 4. sıraya düştü. Yarışmadaki son hakkında kendi derecesini geliştiren Can, 16.56 atlayınca, sadece bir santimle madalyadan oldu. 

 

Şampiyon Azerbaycanlı Atlet Oldu
 

Yarışmanın şampiyonu 16.89 ile müsabakayı tamamlayan Azerbaycanlı Nazım Babayev oldu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar