Türkiye: Ermenistan kapasitesini aşan emeller uğrunda maceraperestliğe soyunmakta!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile Ermenistan’ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına sert tepki gösterildi. -

Kurultay

Türkiye: Ermenistan kapasitesini aşan emeller uğrunda maceraperestliğe soyunmakta!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına sert tepki gösterildi.

Ermenistan'ın saldırgan milliyetçilik anlayışının yeni bir tezahürü olan bu eylemin Azerbaycan tarafından püskürtülmüş olmasının, saldırganlığın karşılıksız bırakılmayacağının somut bir göstergesi olduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ermeni silahlı unsurlarının Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden Azerbaycanlı şehitler için dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve Hükumetine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

ERMENİSTAN'IN SALDIRGAN MİLLİYETÇİ ANLAYIŞININ YENİ TEZAHÜRÜ

Ermenistan'ın saldırgan milliyetçilik anlayışının yeni bir tezahürü olan bu eylemin Azerbaycan tarafından püskürtülmüş olması, saldırganlığın karşılıksız bırakılmayacağının somut bir göstergesi olmuştur.

Ermenistan'ın uluslararası toplumun dikkatini Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresinde yıllardır sürdürdüğü hukuk dışı işgalden başka yerlere çekmek ve ihtilafa yeni boyutlar kazandırarak siyasi çözümün önünü tıkamak için başvurduğu bu teşebbüsler sonuçsuz kalmaya mahkumdur.

"ERMENİSTAN MACERAPERESTLİĞE SOYUNUYOR"

Ermeni tarafı bu tür tehlikeli taktiklerden vazgeçmeli, aklıselim ve hukukun yolunu seçmelidir. Kendi kapasitesini aşan emeller uğrunda maceraperestliğe soyunmak, Ermenistan'ın muhakeme zaafını ortaya koymakta, bölgemizdeki barış ve istikrarın önündeki en büyük engeli oluşturmaktadır.

TÜRKİYE AZERBAYCAN'IN YANINDA

Ermenistan'ın saldırganlığını örtme çabasının uluslararası camia tarafından da hiçbir şekilde kabul görmemesini temenni ediyoruz. Türkiye, toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarıyla Azerbaycan'ın yanında yer almaya devam edecektir."

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar