Türkiye'den, Putin'in G7 ''çıkarımına'' ilk yanıt!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Rusya'nın 2014 yılında Kırım'ı işgali nedeniyle kovulduğu G7'ye ilişkin yaptığı "Türkiye önerili çıkarımına" ilk yanıt Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye, olaya doğu-batı veya farklı bir blok boyutundan bakmaz, kendi çıkarları boyutundan bakar." yorumunda bulundu.

Kurultay

Putin'in G7 ''çıkarımına'' ilk yanıt!

"BU NE BİR TEHDİTTİR, NE DE BİR BLÖFTÜR..."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "kapılarımızı açarız" açıklamasına ilişkin olarak da, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir." şeklinde net konuştu. Oktay, "Nasıl olsa yeni göç akımı dalgası başlarsa Türkiye bunu göğüsleyecektir yaklaşımı ve rahatlığı, kesinlikle yanlış bir rahatlık ve yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE HİÇBİR ÜLKENİN BEKÇİSİ DEĞİLDİR"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ülke sınırlarının dışındaki krizlerin Türkiye'ye olan göç akını ve ihtimaline karşılık net bir vurgu daha yaparak, "Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir. Onların göçmen deposu değildir. Oluşturdukları krizlerin de faturasını ödeyecek ülke değildir." dedi.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar