Türkiye'den Azerbaycan askerlerine büyük jest!

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği ve Azerbaycan-Türkiye İşadamları Birliği (ATİB), Azerbaycan- Ermenistan cephe hattında Dünya Azerbaycanlıları Dayanışma Günü ve yılbaşı dolayısı ile konser düzenledi.

Kurultay

Türkiye'den Azerbaycan askerlerine büyük jest!

Ağdam bölgesinde düzenlenen konseri Türkiye'nin Bakü Büyükelçi Erkan Özoral, Askeri Ataşe Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Ağdam Valisi Vagif Hasanov, ATİB Başkanı Cemal Yangın, askerler ve bölge halkı izledi. Büyükelçi Özoral, konser öncesinde yaptığı konuşmada, Türkiye ve Azerbaycan'ın bir millet, iki devlet olduğunu söyleyerek bu anlayışla cephe hattında görev yapan askerler ve bölge halkıyla birlikte olmak istediklerini söyledi.

ATİB Başkanı Yangın da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in cephe bölgelerinin ekonomik olarak güçlendirilmesi yönünde talimatı olduğunu, bu nedenle Ağdam'da sanayi mahallesi kuracaklarını bildirdi. İş adamları olarak vatana borçlarını ancak bu şekilde ödeyebileceklerini belirten Yangın, "İş adamları savaşı ekonomik olarak yaparlar. Biz de savaşı Ağdam'dan başlatacağız." dedi.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar