Türkiye'de kurulacak olan Türk-Rus Ortak Üniversitenin temelleri atılmaya başlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in daha önceden anlaşmaya vardığı Türk-Rus Ortak Üniversitesinin temelleri atılmaya başlandı.

Kurultay

Türk-Rus Ortak Üniversitesi kuruluyor

Üniversitenin kurulmasıyla ilgili olarak Rus Federasyonu Devlet Başkanlığı Milli Ekonomi ve Devlet Yönetimi Akademisi Vladimir Bölgesi Başkanı Prof. Dr. Vyacheslov Yuryevich Kartukhin ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanlığı Milli Ekonomi ve Devlet Yönetimi Akademisi Türkiye Resmi Temsilcisi Talat Enveroviç Çetin Manisa Celal Bayar Üniveristesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Yapılan görüşmelerde  Moskova'nın Vladimir eyaletinde kurulacak olan ortak üniversitenin temelleri atıldı.

Yapılan ziyarette konuşma yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, "Türkiye ve Rusya arasında son zamandaki olumlu gelişmeler, inşallah üniversiteler arasında kurulan bu işbirliği ile kuvvetli bir esasa dayanmış olacak" yorumunu yaptı.

Rusya'da üst düzey yöneticileri yetiştiren RANEPA, Türk bürokratları için bir eğitim programı hazırlayacak ve Türk-Rus devlet yönetimi ve milli ekonomik kaynakların güvenliği konusunda eğitimler vereceği kaydedildi.

Haberin Kaynağı: Hürriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar