Türkiye, Avrupa Birliğine rest çekti: "4'üncü gemiyi de göndereceğiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine karşı aldığı karara yönelik sert açıklamalarda bulundu.

Kurultay

Türkiye, Avrupa'ya resti çekti

Kuzey Makedonya ziyareti sırasında ortak basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, "Bundan sonraki süreçte, böyle kararlar almaya devam ederseniz faaliyetleri arttıracağız. Buradan da söylüyorum ki orada 3 gemimiz var, 4'üncü gemiyi de İnşallah Doğu Akdeniz'e göndereceğiz. Türkiye ile böyle yöntemlerle baş edemeyeceklerini anlasınlar. Kendi kıta sahanlığımızda ne yapacağımıza biz karar veririz. " ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye ihtiyacı olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Üst düzey görüşmeler olsun olmasın ehemmiyeti yok, mecburen bize gelecekler, başka kaçarı yok. Aldıkları kararların uygulanmasının mümkün olmadığını kendileri de biliyor. Neden? Rum kesimini tatmin etmek için. Saçma sapan dayanışma anlayışıyla Rum kesiminin ve Yunanistan'ın baskısıyla, affedersiniz, kıytırıktan kararlar almak durumunda kaldılar. AB ve AB yöneticileri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından hemen Türkiye'ye gelmedikleri için pişman olduklarını söylüyor. Fakat bu konuda samimi olmadıklarını bir kez daha gördüm." dedi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar