Resulayn bölgesinde Türk Ordusu ile Esad Ordusu arasında yoğun çatışma iddiası

Suriye Devlet haber ajansı(SANA), Resulayn yakınlarında Türk askerleri ile Esad birlikleri arasında yoğun çatışma yaşandığını yayınladı, AFP de dün iki ordu arasında çatışma yaşandığını duyurmuştu.

Kurultay

Türk Ordusu ile Esad Ordusu arasında yoğun çatışma iddiası

Suriye Devlet haber ajansı (SANA), Suriye'nin kuzeyindeki Resulayn bölgesinde Türk askerleri ile Esad birlikleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını iddia etti.

Suriye Devlet haber ajansının haberinde El Hava'da konuşlu Türkiye destekli Milli Ordu tarafından Resulayn'daki Tel El-Ward köyündeki yerleşim yerlerinin havan topuyla hedef alındığı belirtildi. Bildirilen haberde çatışmayla ilgili henüz başka ayrıntı yer almadı. Türkiye'nin desteklediği Milli Ordu son günlerde, Türkiye'nin sınırını terör örgütü YPG/PKK'dan temizlemek ve güvenli bölge oluşturmak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD ile varılan ateşkes anlaşması kapsamında YPG/PKK'nın çekildiği sınır kenti Resulayn'da ara ara çatışmaların yaşandığını duyurmuştu.

Esad'ın birlikleri,Suriye Demokratik Güçleri ile sağlanan anlaşma kapsamında bu bölgede konuşlanmaya başlamıştı.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde Resulayn ve Tel Abyad arasında Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmış ancak harekata ABD ile varılan mutabakatın ardından önce verilmiş, YPG/PKK'nın bu bölgeden çekilmesiyle birlikte de kalıcı olarak durdurulmuştu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar