Türk Ocaklarının kurbanları Dağıstan'da

Türk Ocaklarının Türk dünyasının çeşitli coğrafyalarında gerçekleştirmiş olduğu kurban organizasyonlarında birisi de, Kabardey-Balkar, Kumuk ve Nogay Türklerinin yaşadığı Dağıstan bölgesiydi.

Kurultay

Türk Ocaklarının kurbanları Dağıstan'da

Türkiye'nin en köklü sivil toplum örgütü olma özelliğini taşıyan Türk Ocakları, 2019 yılı Kurban Bayramında gerçekleştirmiş olduğu "Turaneli İçin Kurban Vakti!" organizasyonu çerçevesinde; Kabardey-Balkar, Kumuk ve Nogay Türklerinin yaşadığı Dağıstan bölgesinde kurban kesimi gerçekleştirdi.

Kesilen 50 hisse kurban, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.Türk Ocakları Dağıstan Kurban Organizatörleri, bölgede yaşayan halkla kucaklaşarak, çocuklara oyuncak yardımı da yaptı.

Keslien kurbanlar, Nogay Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Terekli Mektep ilçesi ve Tatlı Bulak, Köktöbe (Göktepe), Batır Murza, Şümli Ölük, Kumlı, Karagas, Kara Burun Toprağı; Çeçenistan'ın Sarısu köylerinde pay edildi.

Öte yandan, tarihi Dağıstan topraklarında Türk Ocaklarının yanı sıra Ankara Nogay Derneği, İsveç Nogay Derneği ve ILPEACE Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği tarafından da kurban yardımlarının yapıldığı öğrenildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar