Türk Birliği Dayanışma Derneği Hollanda'da KKTC'yi tanıttı

Türk Birliği Dayanışma Derneği (Türk Bir), Hollanda'nın Lahey kentinde düzenlenen "Uluslararası Kültürlerin Buluşması" adlı kültür yürüyüşünde KKTC bayrağı açtı ve tanıtım CD'lerini dağıttı.

Kurultay

KKTC Hollanda'da tanıtıldı

Türk Bir  Derneğinden yapılan açıklamaya göre, dernek üyeleri Hollanda'ya giderek Türkiye Cumhuriyeti Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli'yi ziyaret etti ardından organizasyon ve KKTC hakkında bilgi verdi.

Türk Bir Kurucu Üyesi ve Kültür İşleri sorumlusu Yard.Doç.Dr. Melahat Arıklı, Leiden Üniversitesi kampüsünde "Kıbrıs Türk Kadınları ve Avrupa Birliği süreci " hakkında , Lahey'de faaliyet gösteren kadın derneği ve gençlik merkezi yöneticilerine bir sunum gerçekleştirdi.

Organizasyon hakkında bilgi aktaran  Arıklı,"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tanıtımı için yurt dışındaki bütün organizasyonlara katılıp KKTC'yi anlatmaya çalışıyoruz . Türk - Bir bu anlamda artık dünyanın birçok ülkesinde tanınmaya başlamış ve birçok ülkede ortak çalıştığı sivil toplum örgütleri ağını geliştirmiştir. Dünya ülkelerinin lobicilik faaliyetleri ile güçlerine güç kattığı bir dönemden geçmekteyiz . Biz de inandığımız değerler doğrultusunda ülkemizi anlatmak ve sesimizi duyurmak için çalışıyoruz " ifadelerini kullandı.

Haberin Kaynağı: Kıbrıs Postası

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar