Türk azınlık okullarının sorunları Yunan Meclisinde!

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran ve İskeçe SYRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek, Türk azınlığınaait okullardaki sorunları Yunanistan meclisinde dile getirdiler.

Kurultay

Türk azınlık okullarının sorunları Yunan Meclisinde!

Milletvekili Hüseyin Zeybek 4 Kasım 2019 günü İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu - Lisesi'nin bina sorununu mecliste gündeme getirdi. Zeybek, Yaşanılan sorunları meclis gündemine taşımasının ardından konuşan Eğitim Bakan Yardımcısı Zaharaki'nin açıklamalarını yeterli bulmadığını belirtti.

Söz konusu okulda yeterli alanın bulunmadığı ve ek binanın yapılması gerektiğini söyleyen Zeybek, "Vardiyalı eğitimin çocuklarımıza ve ailelerimize sorunlar getirdiğini ancak prefabrik sınıflarında geçici çözüm olduğunu dile getirdim. Kalıcı çözüm için ise çağdaş, sağlıklı yeni bir binanın inşaatı gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

"BİZİ OYALIYORLAR"

İskeçe Milletvekili Burhan Baran ise, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu - Lisesi 'ndeki bina sorunuyla ilgili olarak oyalama taktiği uygulandığını söyledi.

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı tarafından kendisine verilen cevap ile ilgili açıklama yapan Burhan Baran, "Cevapta hiç bir açıklamaya yer verilmeden 'Ktiriakes İpodomes A.E.' (Okul Binaları Kurumu) şirketine yönlendirme var. Kısaca söylemek gerekirse bakanlık 'bu konu bizim ilgi alanımızda değil' şeklinde cevap verdi. Bu tabii kalıcı çözüm olarak gördüğümüz yeni okul binası ile ilgili sorumuza cevaptır. Acil çözüm olarak istediğimiz prefabrik sınıflar için ise herhangi bir cevap verilmedi." dedi.

Burhan Baran bu süreçte her kurumun sorumluluğu başka bir kuruma atma gayreti içinde olduğunu ve bu şekilde İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu - Lisesi ile ilgili talepler konusunda bir oyalama yapıldığını ifade etti.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar