Trump-Zelenskiy telefon görüşmesinin deşifresi yayımlandı

ABD Başkanı Donald Trump ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskiy'in 25 Temmuz 2019'da yaptığı telefon görüşmesinin detayları kamuoyuyla paylaşıldı.

Kurultay

Trump-Zelenskiy telefon görüşmesinin deşifresi yayımlandı

"BİZ DE ŞİMDİ SİZDEN BİR İYİLİK YAPMANIZI İSTEYECEĞİZ"

Başkan Trump hakkında "azil" sürecinin başlamasına neden olan söz konusu konuşma belgelerine göre; 25 Temmuz 2019'da iki lider arasında yapılan görüşmede Trump, Ukraynalı mevkidaşına ABD'nin bu ülkeye diğer Avrupa ülkelerinden çok daha fazla yardım yaptığını belirterek, "Biz de şimdi sizden bizim için bir iyilik yapmanızı isteyeceğiz." ifadesini kullanıyor.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy buna cevaben, ABD'nin yapmış olduğu yardımlara vurgu yapıyor.

ABD Başkanı Trump, konuşmanın devamında Zelenskiy'e, Adalet Bakanı William Barr ve Trump'ın kişisel avukatı Ruby Giuliani ile iletişimde olmaları gerektiğini ifade ederken, "Joe Biden'ın oğlu hakkında konuşulan çok şey var. Biden'ın yargıyı engellediği konuşuluyor ve birçok insan doğruların peşinde." diyor.

TRUMP, UKRAYNA'YA YARDIMLARIN KESİLMESİNE İLİŞKİN BİR ŞEY SÖYLEMİYOR!

Görüşmede, "Adalet bakanının sizi ve çalışanlarını aramasını ve bu konunun derinliklerine inmenizi istiyorum." şeklinde konuşan Trump'ın Ukrayna'ya yönelik yardımların kesilmesine ilişkin herhangi bir şey söylememesi de dikkati çekti.

BAŞKAN TRUMP'A AZİL ŞOKU!

ABD Başkanı Donald Trump hakkında, dün, ABD tarihinde ender rastlanan bir kararla azil süreci başlatıldı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Başkan Donald Trump'ın görevinden azledilmesi için resmi girişimde bulunduklarını açıkladı. Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, demokrat vekillerle yaptığı görüşmenin ardından kameraların karşısına geçerek Trump hakkında, resmi azil soruşturması sürecinin başladığını duyurmuştu.

Pelosi, açıklamalarında, Trump'ın, ABD'nin ulusal güvenliğine zarar verdiğini belirtmiş ve azil kararında bunun etkili olduğunu belirtmişti.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar