Maria Grazia Cucinotta, Türk filminde oynamak istiyor

Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılan İtalyan sanatçı Maria Grazia Cucinotta, bir Türk yapımında rol almayı çok istediğini belirterek, "Sicilyalı olduğum için bir Türk kadınını oynamak benim için çok kolay ve eğlenceli olurdu. Çünkü kültürlerimiz benziyor" dedi.

Kurultay

Türk filminde oynamak istiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde 53'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılan İtalyan sanatçı Maria Grazia Cucinotta, Antalya'yı ilk kez ziyaret ettiğini söyledi. Antalya'yı çok beğendiğini belirten Cucinotta, festivalin dünyada ve Türkiye'de farklı sinemaların tanınması için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti. Burada yeni sinemacılarla tanışmaktan mutlu olduğunu dile getiren Cucinotta, İtalya'da çok ünlü olan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'i iyi bildiğini, oyuncu Serra Yılmaz'ı da severek izlediğini anlattı.

TÜRK KADININI OYNAMAK İSTİYOR

İki ismin Türkiye'yi çok iyi temsil ettiğini anlatan Maria Grazia Cucinotta, "Onlardan Türkiye ile ilgili çok güzel şeyler öğrendik. Ferzan Özpetek neredeyse İtalyan oldu. Türk sinemasını çok güzel tanıttığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Antalya'yı ilk gördüğünde "Muhteşem" dediğini ifade eden Cucinotta, "Burada kalmak istedim. Yaz mevsimi burada halen devam ediyor. Kenti çok sevdim. Bir Türk yapımında oynamak isterdim. Sicilyalı olduğum için bir Türk kadınını oynamak benim için çok kolay ve eğlenceli olurdu. Çünkü kültürlerimiz benziyor" diye konuştu.

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar