Kaymakam Safitürk'ü şehit eden teröristle ilgili flaş gelişme!

Derik'te Kaymakam'ın şehit olduğu patlamada bombayı yerleştiren teröristin eşkali belirlendi.

Kurultay

Kaymakamı şehit eden teröristle ilgili flaş gelişme!

MARDİN'in Derik İlçesi'nde Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit olduğu, 3 kişinin yaralandığı Hükümet Konağındaki PKK'nın bombalı saldırısıyla ilgili gözaltındaki 25 kişinin sorguları sürüyor. Aralarında Kaymakamlık çalışanlarının da bulunduğu 38 kişiden 13'ü serbest bırakılırken, güvenlik kameralarını inceleyen uzmanlar, makam odasına el yapımı patlayıcıyı yerleştiren teröristin eşkalini belirledi.

Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit olması, 3 kişinin yaralanmasına neden olan el yapımı patlayıcıyla düzenlenen PKK saldırısıyla ilgili soruşturma sürüyor. Patlama sonrası soruşturma başlatan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan 38 kişiden 13'ü emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı. Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Tahsin Erdaş, Özel Kalem Müdürü Mehmet Şerif Mesutoğlu ve bazı kaymakamlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 25 kişinin emniyetteki sorguları ise devam ediyor. Patlama sonrası şehit Kaymakam Safitürk ve 2 kişiyi patlamanın olduğu odadan çıkaran kaymakamlık çalışanının da bilgisine başvurulduğu öğrenilirken, gece yarısı bir kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

Yetkililer, şehit Kaymakam Safitürk'ün il dışında bulunduğu sırada el yapımı patlayıcının makam odasına yerleştirilmesi ihtimali üzerinde dururken, patlayıcıyı Kaymakam'ın makam odasına yerleştiren teröristin eşkalinin bina içindeki güvenlik kameralarının görüntülerinden tespit edildiği belirtildi. Güvenlik kaynakları, teröristin bina içindeki bağlantılarıyla ilgili başlattıkları geniş kapsamlı soruşturmanın devam ettiğini belirtirken, teröristin kimlik tespiti ile yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade ettiler.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar