Son Dakika: Kabus Kerim'in köklere dönüş yolculuğu

Türk rap müziğinin öncü isimlerinden ve efsane grup Cartel'in kurucularından olan Kabus Kerim'in Nürnberg'den başlayıp Anadolu'da sona eren keşif yolculuğunu anlatan 'Kabus Kerim'le Köklere Dönüş' beş ayrı bölüm halinde www.redbull.com 'da yayınlanacak.

Dikkat: Bu haber, ajans editörleri tarafından düzenlenmiştir.

Kurultay

Kabus Kerim'in köklere dönüş yolculuğu

25 Kasım'dan itibaren yayınlanacak seri Kabus Kerim'in müzikal yolculuğunun yanı sıra keyifli bir kök arama hikayesini de odağına alıyor.

Türk rap müziği deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Kabus Kerim, redbull.com'a özel olarak hazırlanan ve 25 Kasım'dan itibaren yayınlanacak olan 'Kabus Kerim'le Köklere Dönüş' video serisiyle takipçilerini ve hayranlarını müzikal yolculuğunu ve yeni keşiflerini kendisiyle birlikte deneyimlemeye davet ediyor. Çekimlerin 3 hafta sürdüğü bu eşsiz yolculuk Kabus Kerim'in kişisel ve müzikal hayatını paralel olarak ele alıyor.

5 ayrı bölüm halinde yayınlanacak olan seride Kabus Kerim'in Nürnberg'de başlayan yolculuğuna; Edirne, Manisa, Aydın ve Ankara gibi şehirlerde çekimlere katılan Ahmet İşçitürk, Derdiyoklar Ali, Yener Çevik, Kamufle gibi yerel müzisyenler de eşlik edecek.

Kabus Kerim'in doğduğu ve yaşadığı şehir Nürnberg'de Rap'le tanışması, Cartel olarak albümlerini yaptıkları stüdyo yani müzik serüveninin ilk adımlarına yer veren video serisinin ilerleyen bölümleri Kerim'in köklerine Anadolu'ya uzanacak. Kabus Kerim, 'Kabus Kerim'le Köklere Dönüş' ile ilgili olarak duygularını; "Teklif bana ilk geldiğinde projeye heyecanla sarıldım. Her şeyiyle dört dörtlük bir ekiple yola çıktık. Çekimlerimize Nürnberg'de başladık ve sonrasında köklerime yani Anadolu'yla döndük. Üç hafta boyunca pek çok konuğumuz, her biriyle önemli ve samimi diyaloglarımız oldu. Tüm ekibe harika yol arkadaşları oldukları için müteşekkirim" şeklinde ifade ediyor.

Kabus Kerim'in Nürnberg, Edirne, Manisa, Aydın ve Ankara'daki keşif yolculuğunda yanında rap müziğin önemli isimleri de yer alacak. 'Kabus Kerim'le Köklere Dönüş' video serisi, Red Bull Media House tarafından, Sinan Uçkan yönetmenliğinde Tiga Film ile hayata geçirildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar