Nihat Zeybekçi: Dolarla ilgili endişe duymaya gerektirecek bir şey yok

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, doların Cumhuriyet tarihinde rekor seviyeye gelmesiyle ilgili, "Türkiye'nin bu konuyla ilgili endişe duymasını gerektirecek birşey yok" dedi. Doların 3,12 TL'ye çıkmasını normal olarak değerlendiren Zeybekçi,

Kurultay

Dolar'da endişeye gerek yokmuş!

Adana'da bu yıl ikincisi organize edilen İnovasyon Haftası'na katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu sabah yeni bir zirveyi gören dolarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Zeybekci, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin bu konuyla ilgili endişe duymasını gerektirecek, yani gerek kamu borçlanmamızdan dolayı özel sektörün döviz bazındaki dış borçlarına baktığımız zaman, kısa vadeli yükümlülüklerine baktığımız zaman şuandaki yaşanan Türk Lirası'nın dolar karşısındaki değer kaybıyla ilgili bizim endişe duymamızı gerektirecek birşey yok. Sağlıklı olmak kaydı ile aşırı oynamalar olmaması kaydıyla kırılmalar olmaması kaydıyla yaşanan gelişmeleri normal olarak görüyoruz. Önümüzdeki süreçte piyasanın kendi dinamikleriyle kendi dengeleriyle sağlayacağı seviyeler bizim için kabul edilebilir seviyelerdir."

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar