CHP'den Manisa'da oy kullanmayan 7 üye ihraç edildi

CHP, Manisa'da geçen geçen yıl 1 Kasım'da yapılan genel seçimler sonrası yapılan çalışmada, oy kullandıkları sandıktan partiye oy çıkmadığı tespit edilen 7 parti üyesini ihraç etti.

Kurultay

CHP'den 7 ihraç

1 Kasım genel seçimleri sonrası partinin başarısızlığının nedenini arayan CHP Merkez Yürütme Kurulu, sıfır oy çıkan sandıklardaki üyelerle ilgili çalışma yaptı. Bu çalışmaya göre Türkiye genelinde CHP'ye hiç oy çıkmayan sandıklar tek tek araştırıldı ve partilileri yıkan bir sonuç elde edildi. Çünkü CHP'ye bir tek oy bile çıkmayan sandıkların bazılarında parti üyeleri de oy kullanmışlardı. CHP'de 1 Kasım'daki genel seçimlerinde sandık başına giden üyelerden Türkiye genelinde 3 bin 896'sının kendi partilerine oy vermedikleri belirlendi. Bu üyelerden 7'sinin Manisa'da olduğu tespit edildi. Üyelerin kendi partilerine oy vermedikleri gerçeğiyle yüzleşen CHP yönetimi, harekete geçip, Manisa'daki bu 7 üyeyi ihraç etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, Manisa'nın Yunusemre İlçesi'nden 3, Demirci ve Selendi ilçelerinden de 2'şer olmak üzere toplam 7 üyenin partiden ihraç edildiğini belirtti. Tokul, "Sandık başına gidip oy kullanan bir üye var ise ve o sandıktan partisine bir oy bile çıkmıyorsa, buna CHP olarak 'Bizim üyemizdir' demek zaten mantıksızdır" dedi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar