Sivaslı Alper Kulaksız başarının sevincini yaşıyor

İzmir'de düzenlenen Büyükler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda uzun atlamada 7 metre 32 santimetrelik derecesiyle Türkiye şampiyonu olan Sivaslı milli atlet Alper Kulaksız, bu başarısının sevincini yaşıyor..

Kurultay

Sivaslı Alper Kulaksız başarının sevincini yaşıyor

İzmir'de 29-30 Haziran tarihleri arasında yapılan şampiyonada uzun atlamada birinci olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün lisanslı atleti Alper Kulaksız, yaptığı açıklamada, "Türkiye şampiyonu olduğum için çok mutluyum. Bu başarımda emeği geçen antrenörüm Ziya Özel ile desteklerini esirgemeyen başta ailem olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bu derecenin, uzun atlamada kendisinin en iyi ikinci derecesi olduğunu ifade eden Kulaksız, "Daha önce 12-13 Haziran tarihleri arasında Bulgaristan'da düzenlenen Bulgaristan Ulusal Atletizm Şampiyonası'na ferdi olarak katılmıştım ve bu şampiyonada 7 metre 52 santimetrelik bir atlayış gerçekleştirmiştim. İzmir'de ise 7 metre 32 santimetrelik bir atlayış gerçekleştirdim. Bu, benim en iyi ikinci derecem" diye konuştu.

Hedefinin Kanada'da yapılacak Atletizm Dünya Şampiyonası'nda milli formayı giymek ve Türkiye'yi başarıyla temsil etmek olduğunu belirten Kulaksız, "Bu hafta sonu Ankara'da Avrupa barajı yarışı var, o yarışa katılacağım. 10-11 Temmuz'da ise Eskişehir'de kulüpler arası gençler eleme ligi yarışları var. Bu 2 yarışta da en iyi dereceleri elde etmeyi hedefliyorum" dedi.

Milli atlet Alper Kulaksız, Bulgaristan Atletizm Federasyonu'nun düzenlediği Bulgaristan Ulusal Atletizm Şampiyonası'nda uzun atlamada 7 metre 52 santimetrelik derecesiyle, 18 sporcunun katıldığı yarışta üçüncü olmasına karşın, uzun atlamada genç erkekler Türkiye rekoru kırmıştı. Alper Kulaksız, ferdi olarak katıldığı bu yarışın hemen ardından, 300 ile 800 avro arasında bedeli olan doping testini yeterli maddi imkanı olmadığı için yaptıramamış ve bu nedenle rekoru tescil edilememişti.

Alper'in elde ettiği dereceyle ilgili son kararı, Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulunun vereceği bildirilmişti.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar