Sisam (Samos) Adası'ında bitmeyen orman yangını: Yüzlerce turist tahliye edildi

Yunanistan'ın Sisam (Samos) Adası'nda yangın çıktı. Yangın şiddetli rüzgarlar nedeniyle hızla bölgeye yayıldı, yüzlerce turist kaldıkları otellerden ve plajlardan tahliye edildi.

Kurultay

Sisam (Samos) Adası'ında orman yangını

Yunanistan'ın Sisam adasında şiddetli rüzgarla hızla yayılan orman yangınları nedeniyle yüzlerce turist, oteller ve plajlardan çıkarıldı.


Yunan Haber Ajansı ANA'ya göre, sahil koruma gemileri hafta sonunda Glikoriza ve Proteas plajlarındaki turistleri Pisagor'daki bir spor salonuna götürdü.

YAKLAŞIK 1000 TURİST TAHLİYE EDİLDİ

Ajansa göre, 700'den fazla itfaiye personelinin müdahale ettiği yangınlar nedeniyle yaklaşık 1.000 turistin tahliye edildiğini duyurdu.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde dumanların ada üzerine geniş bir alanı kapladığı görüldü.

Sisam İtfaiye Müdürlüğü alevlerin dün itibariyle büyük ölçüde kontrol altına alındığını açıkladı.

KUNDAKLAMA EYLEMİNDEN ŞÜPHELENİLEN 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Yunan medyası ise, Mora Yarımadası'nda ormanları kundakladığı şüphesiyle 40'lı yaşlardaki iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Bu kişilerden birinin bir, diğerinin de üç ayrı yerde yangın çıkarttığı öne sürüldü.

Bu ayın başlarında Eğriboz Adası'nda bir çam ormanı yanmış, yetkililer yangının büyük bir ekolojik felakete yol açtığını söylemişlerdi. Ormanın yakınlarındaki bölgede yaşayan yüzlerce kişi tahliye edilmişti.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar