Sıcaklıklar iç ve doğu kesimlerde azalacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; sıcaklıklar, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

Kurultay

Sıcaklıklar iç ve doğu kesimlerde azalacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülecek.
Sıcaklıklar, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

Bölgelerde hava

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Kırklareli ile öğle saatlerinden sonra Edirne, Tekirdağ ve İstanbul'un Avrupa Yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz parçalı bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Yozgat çevreleri öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak ve gökgürültülü yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzey ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

Haberin Kaynağı: Cumhuriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar