Sıcaklıklar düşecek

Türkiye'nin büyük bölümünde aralıklarla yağışlar görülecek. Sıcaklıklar, kuzey ve iç bölgelerde 8 ila 10 derece, diğer kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak.

Kurultay

Sıcaklıklar düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ile sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu, İnebolu, Sıvas ve Kayseri, öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu bölge geneli, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Trabzon, Rize, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ile zamanla Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıklar, kuzey ve iç bölgelerde 8 ila 10 derece, diğer kesimlerde 4 ila 6 derece azalırken, rüzgar, batı bölgeleriyle zamanla iç kesimlerde kuzey ve kuzeybatı(Karayel), doğu bölgelerde güney ve güneybatı(Lodos) yönlerden orta kuvvette, kuzey, iç ve batı bölgelerde kuvvetli(30-50 km/s) olarak esecek.

 

Bolu dağı'nda kar yağışı

D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde sabah etkili olan sağanak, yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı güzergahta özellikle Seymenler ve Karanlıkdere mevkilerinde etkili oluyor. Karayolları ekipleri, bölgede karla mücadele çalışmasına başladı. Trafik ekipleri ise Bolu Dağı güzergahını kullanacak sürücüleri kar yağışı ve sise karşı uyararak, araçlarda zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması gerektiğini bildirdi.

 

Erciyes'te kar kalınlığı 145 santimetreye ulaştı

Kayseri'de aralıklarla devam eden yağmur, Erciyes Dağı'nda sabah saatlerinden itibaren kara dönüştü. Kayakevi yetkilileri, pistlerdeki kar kalınlığının 145 santimetreye ulaştığını, kar yağışının devam ettiğini kaydetti. Öte yandan Kayseri'nin Sarız ilçesi yakınlarındaki Binboğa Dağları ile, Niğde yakınlarındaki Bolkar Dağları ve Aladağlar'a da sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başladı.


 

 

Haberin Kaynağı: Cumhuriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar