Sıcaklık 10 derece düşüyor!

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük hava tahminleri...

Kurultay

Sıcaklık 10 derece düşüyor!

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde Kıyı Ege kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Kuvvetli güneyli rüzgarla bölgenin güneyinde toz taşınımı beklenmektedir.

AKDENİZ: Kıyıları ile zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-40 km/saat) esecek. Bölgenin doğusunda kuvvetli güneyli rüzgarla bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Bölgenin güneyinde kuvvetli güneyli rüzgarla bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bölge genelinde güneyli rüzgarla birlikte toz taşınımı beklenmektedir.

Haberin Kaynağı: Gazete5

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar