Sarkisyan Türkiye-Ermenistan sınırının açılmasını istiyor

Ermenistan Cumhubaşkanı Serj Sarkisyan, Rusya ile ortak ordu kurmasından sonra, ''Sputnik Armenia''ya Ermenistan-Türkiye ilişkilerini değerlendirirken, sınırın açılması için adımlar atılması hakkında konuştu.

Kurultay

Rusya ile anlaştı şimdi de "Türkiye sınırı açılsın" talebi!

Türkiye-Ermenistan sınır kapısının açılışının İrevan ile Ankara'nın karşılıklı isteği ile yapılabileceğini belirten Hocalı canisi Serj Sarkisyan ''Ben hep diyorum ki herhangi bir düğün ya da aile iki tarafın isteğiyle oluyor. Sorunun yüzde 50 ile çözülmüş olduğunu bile söyleyemeyiz. Bize bu konuda bir şey bağlı değil'' dedi.

Rus gazeteci Dmitriy Kiselyov'un sorularını yanıtlayan Sarkisyan, Türkiye-Ermenistan arasındaki protokollere ilişkin, "Sonuçta imzaladık ama Türkler görevlerini yerine getirmiyorlar" suçlamasında bulundu. Ermeni Cumhurbaşkanı verdiği yanıtların satır aralarında Türkiye sınırının açılmasının, büyük ekonomik kriz ve çalkantılar yaşayan Ermenistan için ne kadar önem arz ettiğini de ortaya koydu. Hocalı canisi, ''Tamam gelin Azerbaycan'a güvenlik bölgesi verelim, Türkiye ise sınırı açacak mı demeliyiz? 3 ay, bir sene sonra yeni bir çatışma çıksa Türkiye tekrar sınırı kapatacak'' dedi.

Sınırın açılmasını istediğini belirten Ermenistan Cumhurbaşkanı ''Türk gençlerin, Osmanlı İmparatorluğunda Ermeni Soykırımının olduğu için suçlu olmadıklarını anlamalı. Çunkü gerçekten bugünkü Türk gençlerin suçu nedir?'' şeklinde sinsi bir açıklama da bulunmaktan kaçınmadı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar