Serbest kalan dayakçı koca, tekrar tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde sokak ortasında çocuğunun gözü önünde eşini tekme tokat döven ve gözaltına almasından sonra adli kontrolle serbest bırakılan Emrah Ç., savcılığın genişlettiği soruşturma kapsamında tekrar gözaltına alındı. Emrah Ç., tutuklandıktan sonra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kurultay

Serbest kalan dayakçı koca, tekrar tutuklandı

Emrah Ç., sokak ortasında tartıştığı, 8 yıllık eşi olan 3 çocuk annesi Büşra Ç.'ye saldırdı. Küçük kızlarının gözlerinin önünde şiddete maruz kalan Büşra Ç., olay sonrası İstanbul'a ailesinin yanına gitti. Büşra Ç. dayak yediği anlarda çevreden birinin cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntüler ise sosyal medyada paylaşılınca dikkatleri çekti.

28 Kasım'da görüntülerin haberlere konu olmasının ardından çalışma başlatan polis, şiddet mağduru kadına İstanbul'da, kocasına ise Gaziantep'te ulaştı. Gözaltına alınan, ifadesinde eşine ilk kez el kaldırdığını ve pişman olduğunu söyleyen Emrah Ç., 'darp' suçlamasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kamuoyunda tepki çeken olayın ardından savcılıkça genişletilen soruşturma kapsamında Emrah Ç., ikinci kez gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. Emrah Ç., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklması şöyle:

"29/11/2019 tarih ve 20 nolu basın açıklamasına konu edilen internet üzerinden yayın yapan haber siteleri ile basın ve yayın organlarında "Gaziantep'te sokak ortasında kadına şiddet" başlığıyla yer alan olaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızda devam eden soruşturmada şüpheli E.Ç. hakkında adli kontrol kararı verilmiş bu karar sonrasında genişletilen soruşturmada suça yönelik yeni deliller elde edilmiş olup yeni deliller kapsamında yeniden gözaltına alınan şüpheli bugün sev edildiği mahkemece tutuklanmıştır"

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar