SAT Komandaları Türk gemilerini askeri korumaya aldı

Türkiye, Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetlerini sürdüren bölgedeki gemilerini askeri korumaya aldı.

Kurultay

SAT Komandoları Doğu Akdeniz'de!

Türkiye Doğu Akdeniz'de yetki alanını kapsayan bir şekilde petrol arama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


AKDENİZ KALKANI HAREKATI 
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait gemiler, sondaj ve araştırma görevini sürdüren gemileri her türlü tehdide karşı koruma görevini Akdeniz Kalkanı Harekatı kapsamında üstleniyor. 

"BÖLGEDE DENİZ HAK VE MENFAATLERİMİZİ KORUYORUZ"
Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Özyurt: 
"Fatih ve Yavuz sondaj gemileri ile Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemimizin faaliyetlerine destek sağlayarak bölgede deniz hak ve menfaatlerimizi koruyoruz."
Bölgede sondaj faaliyetlerini sürdüren Fatih gemisi de Doğu Akdeniz'de ilk kez görüntülendi.

FATİH'E 2 FİRKATEYN EŞLİK EDİYOR
Fatih gemisi, Türk Deniz Kuvvetleri'nin koruması eşliğinde Doğu Akdeniz'de Kıbrıs adasının batısında sondaj çalışmalarına devam ediyor. Kıbrıs adasının batısında sondaj faaliyetlerini sürdüren Fatih gemisini, TCG Kemalreis ve TCG Gökçeada firkateynleri koruyor. 
Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Özyurt: 
"Milli ve yerli Genesis Komuta Kontrol Sistemi ile ve bu sistem ile bütünleşik sensör ve silahlarıyla aynı anda hava, su üstü, deniz altı tehdidinin bulunduğu çok tehditli ortamda harekat icra edebilmekte."

SAT'LAR HER AN HAZIR
Türkiye'nin yetki alanı içindeki gemileri koruyan fırkateynlerin her birinde tam teçhizatlı Sualtı Taarruz Komandoları görevde. 
Doğu Akdeniz'deki koruma görevine katılan SAT komandoları, izinsiz faaliyet gösteren bir gemiye müdahale  tatbikatı gerçekleştirdi.
Komandolar tarafından olası bir tehdit anında müdahale etmek için bölgede sürekli talim yapılıyor. Her türlü olasılığa karşı her an hazır bekliyorlar.

"TİTİZLİKLE İNCELEMEDEYİZ"
Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Özyurt:
"Akdeniz Kalkanı Harekatı kapsamında deniz yetki alanlarımıza yönelik faaliyetleri titizlikle izliyor, izinsiz faaliyet yaptığı tespit edilen araştırma gemilerini uyarıyor ve gerektiğinde müdahale ediyoruz."

7 GÜN 24 SAAT DOĞU AKDENİZ'DE TÜRK BAYRAĞI DALGALANIYOR
Savaş gemileri pruvaları ile mavi sularını yarmaya devam ediyor. 7 gün 24 saat Doğu Akdeniz'de Türk bayrağını dalgalandırıyor. Böylece Türkiye bölgedeki sondaj faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar