SAK timi Hazar Denizi'nde Azerbaycanlı pilotun naaşını arıyor

Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait savaş MiG 29 tipi savaş uçağın ardından SAK timleri tarafından şimdi de uçağın pilotunun naaşı aranıyor.

Kurultay

SAK timi Azerbaycanlı pilotun naaşını arıyor

Hazar Denizine düşen Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait savaş MiG 29 tipi savaş uçağın ardından SAK(Su Altı Arama Kurtarma) timleri tarafından şimdi de uçağın pilotunun naaşı aranıyor.

Hazar Denizine düşen Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait savaş MiG 29 tipi savaş uçağını, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAK Timi, Uzaktan Kumandalı Sualtı Aracı olan ROV (Remotely Operated Underwater Vehicle) cihazı ile tespit etmiş, uçağın büyük ve küçük parçalarının görüntüsünü almıştı. 


PİLOTUN NAAŞI ARANIYOR
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre SAK timinin şimdi de pilotun naaşını ve karakutunun bulunması için çalıştığı öğrenildi. 

Bakanlığın Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAK Timi tarafından, Hazar Denizine düşen Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait savaş uçağının enkazına ilişkin parçalar çıkartılmakta, hava şartlarına bağlı olarak pilot naaşı ve karakutunun aranmasına devam edilmektedir" ifadeleri kullanıldı. 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar